Nyhetsarkiv

Sjansesløseri på Vidotta: Enebakk-Hakadal 5-2 (2-1)

Onsdag reiste vi til Enebakk med håp om å hente hjem høstens første trepoenger. Vi møtte Enebakk i vårsesongen, og reiste da hjem med alle poengene. Vi ventet oss et aggressivt og hevnlystent Enebakk med et sterkt ønske om revansj. Selv om vi dominerte sjansestatistikken, så var det Enebakk som kunne feire seieren til slutt.

Enebakk - Hakadal 5-2 (2-1)
Gult: Adrian Myra
Tilskuere: cirka 10
Dommer: Dag Stefan Hoel, Skogbygda. Gjorde en grei jobb, kunne vært bedre plassert på 3-1 målet, stykket kanskje opp kampen litt på slutten, blåste noen frispark som vi syntes var litt billige.

Tropp: Stian Sande, Martin Johnson, Tommy Overen, Martin Øversveen, Henrik Øversveen, Kristian Karlsen, Even Bjerck, Nicolai Tufte, Eirik Sakstad, Arnfinn Øversveen, Adrian Myra. Innbyttere: Andreas Manger, Simen Antonsen, Christian Lelix, Frode Eriksen (ubrukt)

Første omgang:
Vi kommer godt i gang, og spiller oss fremover ved et par anledninger, og allerede i det første minuttet kommer vår første sjanse. Karlsen på midtbanen spiller en gjennombruddspasning jeg tidligere bare har sett ham gjøre på FIFA. Han lobber ballen over forsvaret, Adrian Myra vinner løpsduellen og snapper ballen rett foran keeper, kommer seg rundt, men setter desverre ballen i nettveggen. I det fjerde minuttet kommer Enebakks første store sjanse. De får et frispark, som ser litt billig ut, på ca. 20 meter. Frisparket settes nydelig i venstre kryss, utagbart for keeper, og 1-0. Vi får oss en på trynet, men vi fortsetter å kjøre på fremover. I det sjuende minuttet får vi vår andre sjanse for dagen, Adrian Myra kommer til nok en avslutning, som desverre går like utenfor mål. Kampen fortsetter å bølge litt fram og tilbake, og det er litt stillingskrig. Før sommeren kom Fredrik Lysø til meg og sa at han kjente en keeper med "god reaksjonsevne og elendig tilslag". Fredrik tok feil. I det tolvte minutt slår Sande et langt utspill som sender to av våre spillere gjennom, det er Bjerck som er først på ballen, og alene med keeper setter han ballen sikkert i mål, 1-1. I det 16.minutt kommer dagens skytterkonge til sin første avslutning, Nicolai skyter fra distanse etter et herlig nedtak. Ballen går like utenfor mål og vi får ikke satt keeper helt på prøve enda. Etter dette tar Enebakk litt over og kommer til et par cornere. De kommer og til en avslutning, spissen treffer på en volley som går himmelhøyt over mål. Vi tar litt over kampen igjen, og vi kommer til et par avslutninger ved Even og Nicolai (rett utenfor igjen). I det 28.minutt kommer Enebakk til en farlig sjanse da Mago mister ballen ute på backen, men vi får press på ballfører og skuddet blir ikke mere enn et litt ufarlig forsøk. I det 30.minutt kommer Myra nok en gang til en avslutning som går til corner, på corneren kommer Myra nok en gang til avslutning, men det ville seg ikke helt for ham i dag. I det 33.minuttet kommer Enebakk til nok en sjanse, som denne gangen ender i mål. Enebakks spiss får ta ned ballen, upresset(!), på 17 meter, han får vendt opp med 6 HIL spillere rundt seg. Skuddet går innom et par av våre spillere og blir sendt i en bue over keeper. Sande hadde nok tatt den, om hadde ballen gått rett på mål. 2-1 litt mot spillets gang. I angrepet etter avspark ruller vi fint opp på høyresiden, Arnfinn kommer på et av sine mange løp langs kanten, og nok en gang får vi avsluttet, men skuddet bli blokkert og ender i nok en corner til oss. I det 36.minutt har Lelix kommet inn og er livlig med ballen og setter Enebakk forsvaret på prøve ved flere anledninger. Han får avsluttet, men keeper får avverget til corner, som ender i ingenting. Like etterpå kommer Myra til nok en avslutning, etter herlig forarbeid av Lelix. I det 39.minutt er vi heldige som ikke får et til mål i mot, da Enebakk får avsluttet med en heading fra kort hold. Etter 42 minutter er det nok en gang Myra som får sjansen, men skuddet går (også denne gang utenfor). Rett før pause kommer Bjerck til omgangens siste avslutning, men denne går også rett utenfor mål fra 17-18 meter.

Det stod 2-1 til pause, noe ufortjent i følge sjansestatistikken. Vi bestemmer oss for å kjøre på videre, og er enige om at vi skal greie å snu dette.

2.omgang starter friskt fra oss, og allerede etter 1.minutt kommer vi til en stor sjanse. Even header ballen inn fra bakerste stolpe etter en corner, og Myra er på rett plass, men skuddet går desverre utenfor. Vi kjører kampen de første 20 minuttene av andre omgangen, men vi får ikke uttelling på sjansene våre. Lelix, Bjerck, Karlsen, Nicolai kommer alle til avslutninger, men vi greier ikke å sette ballen i mål. Det virker som om Enebakk henger litt i tauene, men etter en svak inngripen fra dommeren, som ellers greide seg greit, setter Enebakk inn 3-1. Enebakk slår en corner som går helt på bakerste stolpe. Alle våre spillere signaliserer at ballen er ute, men dommeren står ute på 12-13 meter og ser det desverre ikke. Enebakks spiller header ballen inn i feltet og de får rotet ballen i mål, og 3-1. Dommeren bør nok plassere seg på dødlinjen i slike situasjoner, når man ikke har assistentdommere. Slik er det å spille i 9.divsjon. Målet kommer på et dumt tidspunkt i kampen, og Enebakk får ny giv, desverre for oss. Gutta viser at de ikke har tenkt til å gi opp enda, og bare minuttet etterpå kommer Nicolai til avslutning fra rundt 25 meter. Ballen går steinhardt ned i venstre hjørne. En herlig prestasjon og 3-2, og vi får igjen troa på at vi kan ta dette. Enebakk kommer til en farlig sjanse etterpå, når de får frispark etter at Martin Ø er litt ivrig med armene, men frisparket ender heldigvis i ingenting. Enebakk får nok et billig frispark rett etterpå. I det 30.minuttet har Enebakk en stygg ettersleng på Antonsen, som nok burde vært et gult kort. Tommy Overen har slått gode dødballer for oss i hele kampen, og nok en gang viser han frem dødballfoten sin. Ballen slås hardt inn på femmeteren og skrur fra keeper. Vi har mange menn i feltet, men ballen går desverre rett gjennom feltet. Bare minuttet etterpå kommer kampens peneste angrep, rett fra læreboken. Vi spiller opp på Karlsen, som kombinerer fint med Nicolai og setter opp Mago som kommer på et flott offensivt løp fra sin backposisjon. Han spiller fri Lelix som setter fart inn i feltet, men keeper redder skuddet fra skrå vinkel. Vi får ingenting ut av den påfølgende corneren. I det 38.minuttet i 2.omgang blir vi tatt på en kontring etter at vi har lagt om til to spisser. Enebakkspilleren kommer seg forbi Henrik Øversveen, som nok var sliten etter å ha jobbet som en helt i sin backposisjon i dag. I det 42.minuttet får vi nok en corner, men nok en gang har vi INGEN på bakerste stolpe. Treneren får ta litt kritikk på dette, og dødballtrening vil bli satt på agendaen fremover. I det 43.minuttet får Enebakk sitt femte mål for dagen. Vi satser offensivt, og blir straffet på nok en kontring. De kommer rundt på høyrekanten og får lagt inn til kapteinen sin, som nikker ballen inn i mål. Vår siste sjanse kommer i kampens siste minutt, men frisparket fra Nicolai går rett utenfor mål.

Dette var en god kamp av oss, men vi hadde ikke marginene på vår side i dag. Noe vi kan se igjen i sjanse-/skuddstatistikken som vi vinner 23-8. Vi får og en dommeravgjørelse mot oss på stillingen 2-1 når vi kjører kampen, noe som gjorde det vanskelig for oss. Det positive fra kampen er at vi kan kjenne igjen mye av det vi jobber med på trening. Avstandene i laget fungerte veldig bra i dag, rommet mellom forsvaret og midtbanen hadde vi god kontroll på, noe som bidro til at det var vi som kjørte kampen i store perioder. Enebakk får noen "øyeblikksmål", men er ellers rimelig ufarlige. Vi greier og å finne hverandre i det oppbyggende spillet, men vi blir enda litt stresset når vi får ballen, og mister av og til ballen litt unødvendig. Vi viser også god arbeidsmoral i denne kampen. Vi tapte kampen, men det føles litt urettferdig etter å ha sett kampen. Alle kan være stolte av prestasjonen vår i dag.

Dagens rose går til Overen/Øversveen som spilte en god kamp i midtforsvaret i dag..

Utskrift E-post

Hakadal Idrettslag

Orgnr: 983 951 244
Postboks 113 Åneby

1485 Hakadal
 

Besøksadresse

Sloraveien 2
1488 Hakadal

 

Vår visjon

Hakadal Idrettslag skal være det naturlige og foretrukne aktivitetstilbud for barn, ungdom og voksne i Hakadal.

Grasrotandelen

grasrot